Informacje

Świdkon to konwent organizowany przez Świdnicki Klub Fantastyki „Obelisk”, działający w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. Nasz konwent to jedna z największych imprez poświęconych fantastyce na Lubelszczyźnie. Świdkon przyciąga miłośników szeroko pojętej fantastyki; fanów zarówno filmów, książek, jak i innych aspektów związanych z kulturą popularną.

W dniach 27-29 marca 2020 odbędzie się już XIII edycja naszej imprezy, która po raz kolejny przyjmie unikalną formułę, w której uczestnicy dobiorą się w drużyny niczym w grach RPG i powalczą o tytuł najbardziej przygodowej drużyny Świdkonu. Konwent od lat przyciąga swoich uczestników atrakcyjnym programem, w którym jak co roku znajdą się konkursy, prelekcje, sesje RPG, LARP-y oraz turnieje w gry karciane, planszowe i bitewne. Nie zapominajmy o bogato wyposażonym Games Room-ie. Świdkon skierowany jest przede wszystkim do studentów, młodzieży szkolnej, a także do osób dorosłych zainteresowanych fantastyką z całego kraju. Koszt wejściówki na konwent to 15 złotych, niezależnie od dnia wejścia.

Osoby zgłaszające punkty programu na Świdkon otrzymają darmową wejściówkę na cały konwent. Atrakcje należy zgłaszać przez formularz na stronie. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń to 16.03.2020.